Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 6743397



*

nr 674 3397


Bestickuppsättning

Chippendale, 136 del, Nysilver, inkl fiskbestick


Utrop:

300 kr

Såld:

2.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 december 2010
kl 19:49:50


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/12 13:45:29 1      600 kr
16/12 11:04:26 2      350 kr
16/12 11:05:11 2      500 kr
16/12 11:05:51 2      1.000 kr
16/12 12:35:58 3      700 kr
16/12 13:40:10 3      800 kr
16/12 18:27:02 3      900 kr
18/12 23:39:11 4      2.500 kr
19/12 16:26:23 5      1.300 kr
19/12 16:27:06 5      1.600 kr
19/12 16:27:54 5      2.000 kr
19/12 16:30:17 5      2.300 kr
19/12 16:31:39 5      2.600 kr
20/12 06:48:21 6      Vinnande bud
20/12 12:25:26 5      2.900 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning chippendale fiskbestick inkl fiskbestick matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr